Alt Text!
Živohošť - Slapy - Ubytování, chatičky, apartmány v Zátoka
Okolí RS Zátoka - Hrady
Konopiště
Konopiště

Konopiště je zámek v historizujícím stylu, který založil nedaleko svého rodového sídla Benešova kolem roku 1294 pravděpodobně pražský biskup Tobiáš z Benešova a to podle vzoru francouzských pevností, s válcovými věžemi, s parkánem, čtyřmi bránami a padacím mostem. Zámek nabízí 5 prohlídkových okruhů. V zámeckém příkopu na východní straně žije medvěd Jiří. Jedná se o druh medvěda ušatého (himalájského). Více info na https://www.zamek-konopiste.cz

Živohošť - Slapy

25km, cca 27min.

Kostel sv. Fabiána a Šebestiána
Kostel sv. Fabiána a Šebestiána

Kostel raně středověkého původu, přestavěný v poslední čtvrtině 14. století. Další úpravy proběhly v 15. a 16. století a v letech 1858 - 59. Významná památka raně středověké ještě předrománské architeltury pravděpodobně z doby kolem poloviny 11. stol. Původní trojlodní bazilika, na českém venkově zcela ojedinělá, souvisí s existencí přemyslovského knížecího dvorce v Živohošti. Kostel byl přestavěn vrcholně goticky kolem r. 1380, kdy získal hodnotný kvadratický chór sklenutý žebrovou klenbou obkročného vzorce.

Více info na webu NPÚ >>

Živohošť - Slapy

cca 800m, pěšky dle mapy

ZÁMEK DOBŘÍŠ
ZÁMEK DOBŘÍŠ

Rokokový zámek s výraznou fasádou upoutá při příjezdu z Prahy do Dobříše každého návštěvníka. Současná podoba zámku pochází z let 1745 - 1765, kdy přestavbu uskutečnil Jindřich Pavel Mansfeld. Jeho dcera Isabella byla provdána za Františka Gundakara Colloreda. Tímto vznikl šlechtický rod Colloredo - Mannsfeld, který zde pobýval až do roku 1942, kdy byl zámek vyvlastněn německou říší, a posléze roku 1945 konfiskován Československým státem a využíván jako Domov spisovatelů.Současným majitelem zámku je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld z Rakouska. Více info >>

Živohošť - Slapy

21 km, 25 min.

Zámek Mníšek pod Brdy
Zámek Mníšek pod Brdy

Historie zámku v Mníšku pod Brdy začíná ve 13. století. Dnešní podobu mu vtiskl Servác Engel z Engelsflussu v polovině 17. století. Vnitřní prostory do současné podoby upravili poslední majitelé zámku, Kastové, na počátku 20. století. 

Více info >>

Živohošť - Slapy

24 km, 31 min
 

Zámek Radíč
Zámek Radíč

První zmínka o panství Radíč je z roku 1333, kdy zde sídlil Odolen z Radíče. Původně zde stávala gotická rytířská tvrz, patřící rodu Valovských z Úsuší. Ta prošla renesanční přestavbou, jejíž některé prvky jsou zachovány v interiéru zámku. V 2. polovině 17. století částečně vyhořela a následně byla přestavěna jejím tehdejším majitelem Karlem Leopoldem Henegkem na jednopatrový raně barokní zámek.

Živohošť - Slapy

22 km, 22 min

Facebook Zátoka Živohošť ubytování Slapy

Napiště nám

Zavřít vrstvu dotazu.